SON DAKİKA
>
16 bin balıkçıya destek ödemesi

16 bin balıkçıya destek ödemesi


,
Bakan Fakıbaba: "Geleneksel yöntemlerle avcılık yapan 16 bin küçük balıkçıda destekleme kapsamına alındı. Ödemeleri 2017 sonunda yapacağız"dedi.

Geleneksel kıyı balıkçılığına destek... Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, geleneksel balıkçılık yöntemleriyle avcılık yapan küçük ölçekli balıkçıların da destekleme kapsamına alındığını, uygulamadan yaklaşık 16 bin balıkçı teknesinin faydalanacağını belirtti.

KİŞİ BAŞI 500 İLA 1000 LİRA

Akşam'ın haberine göre denizlerde ve iç sulardaki geleneksel kıyı balıkçılığı verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve balıkçı teknesi sahiplerinin desteklenmesine ilişkin tebliğin 13 Eylül'de Resmi Gazete'de yayımlandığını anımsatan Fakıbaba, bu kapsamda geleneksel balıkçılık yöntemleriyle avlanan 10 metreden küçük ruhsatlı balıkçı tekne sahiplerine beş yüz lira ila bin lira arasında destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.

1.5 MİLYARLIK ÖTV'SİZ MAZOT

Bakan Fakıbaba, hükümet tarafından balıkçılara bugüne kadar 1 milyar 500 milyon liradan fazla ÖTV'siz mazot desteği yapıldığını belirterek, balıkçıların ÖTV'siz mazot desteğiyle Ziraat Bankası'nın düşük faizli kredi uygulamalarından faydalanmayı sürdüreceğini bildirdi.


Haberin Alındığı Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Haberin Etiketleri :
Metrobüste şaşırtan görüntü!

Metrobüste şaşırtan görüntü!

Toplu ulaşım araçlarını kullananların kitap okuma yerine cep telefonlarını yaygın kullanmasına kaşılık toplumsal duyarlılık yaratmak isteyen bir grup amatör sanatçı harekete geçti. Özel boyalarla tepeden tırnağa boyanan ve metrobüse binerek ‘Kitap Okuyan Heykel' gibi hareketsiz duran tiyatrocuları görenler şaşırdı. Metrobüste bulunan bir kadın ise performans sanatçısı gençlerin sürdükleri boyanın ağır koktuğunu belirterek "Bizi zehirleyecekler" diye tepki gösterdi.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.