SON DAKİKA
>
2017 Memur Alımı

2017 Memur Alımı


,
Ülkemizdeki iş istihdam sıkıntısının her geçen gün giderek büyümesinden ötürü işsizliğin önüne geçebilmek için bir takım tedbirler alınmaktadır. Diğer yandan ise bazı devlet kurum ve kuruluşları da personel teminine devam etmektedir. Bunlardan biriside TÜBİTAK’tır. Alınacak personellere dair ayrıntılar haberimizde yer alıyor…

Ülkemizdeki üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan binlerce kişi devlet memuru olabilmek için KPSS yani kamu personeli seçme sınavına giriyorlar. Bu KPSS sınavının neticesinde yeterli puanı alırlarsa istedikleri görevi tercih ederek atamaları gerçekleşiyor, ataması olmayan kişiler ise dışardan atama dönemlerini beliyor. İşte bu söz konusu olan dışardan atama dönemlerinden birinde devlete ait bazı kamu kurum ve kuruluşları belirli koşullar çerçevesinde personel alımı yapacağını duyurdu.

Henüz başvuruları devam etmekte olan bazı KPSS temelli memur alımlarını sizler için listeliyoruz.

Diğer yandan ise pek çoğumuzun bildiği TÜBİTAK BİLGEM personel alımı gerçekleştirecektir. 30 Mart tarihine kadar devam edecek olan başvuru süreci içerisinde www.bilgem.tubitak.gov.tr adresi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu olan personel alımında herhangi bir KPSS şartı aranmazken eğitim alınan bölümlerin İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Lojistik Yönetimi veya Endüstri Mühendisliği şeklinde olması gerekmektedir.

SGK denetmen yardımcısı memur alımı başvuru şartları neler? Gündem

SGK denetmen yardımcısı memur alımı başvuru şartları neler?

SGK'nın memur alımına dair yayınladığı duyuru memur olma hayali kuran vatandaşları heyecanlandırdı. 'SGK taşra teşkilatına 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacaktır:' ilanını gören adaylar, başvuru şartlarını ve nasıl başvuru yapacaklarını sorguladı. Merak edilen bir diğer konu da sözlü sınav soruları oldu. Peki, SGK denetmen yardımcısı memur alımı başvuru şartları neler?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.