SON DAKİKA
>
Bakan açıkladı! Kadın subay sınırlaması kalkıyor

Bakan açıkladı! Kadın subay sınırlaması kalkıyor


,
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Harp Okulu dışında askeri okullara kız öğrenci alınmaması yönündeki uygulamadan vazgeçtiklerini söyledi

Parlamentoda bazı gazeteciler ile sohbet eden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "ihtiyaç olmadığı" gerekçesiyle Kara Harp Okulu dışındaki askeri okullara kız öğrenci alınmaması yönünde bir sınırlama getirildiğini ancak kamuoyunda oluşan hassasiyet nedeniyle bu karardan vazgeçildiğini açıkladı. Işık, "Arkadaşlara 'ihtiyacımız varsa talep de varsa alalım' dedim. Onlar da 'talep var' dediler. Yeniden kadın subay alımı olacak" dedi. Kadın subaylar ile çalışmaktan memnun olduğunu ifade eden Işık, "Aslında bizim dönemimizde kadınlar sosyal hayata ve işgücüne daha çok katıldılar. Ama bize yönelik niyeyse farklı bir algı var" diye konuştu.

KAMPANYA YAPILMIŞTI

ÖSYM'nin 2017 ÖSYS Kılavuzu'nda kadın adayların bu yıl sadece Kara Harp Okulu'na başvurabileceği belirtilmişti. Deniz ve Hava harp okulları ile Kara, Deniz ve Hava astsubay meslek yüksekokulları kadın adaylara kapatılmıştı. Bu kararın iptali, kadınların tüm okullara başvuru yapabilmesi yönünde internette bir kampanya başlatılmış ve yoğun destek almıştı.

SABAH


Haberin Alındığı Kaynak : www.gazetevatan.com

Haberin Etiketleri :
Bakan Bozdağ'dan flaş 'bayrak' açıklaması: İzin vermeyiz! Gündem

Bakan Bozdağ'dan flaş 'bayrak' açıklaması: İzin vermeyiz!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk bayrağının yanında ne. Bakan açıkladı! Kadın subay sınırlaması kalkıyor kabine ile cumhurbaşkanına veren yeni bir sistem öngörüyor. Cumhurbaşkanı yardımcıları, bakanlar var. Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanacak. Bakanlar bugünkü gibi varlığını sürdürecek. Cumhurbaşkanı yardımcıları varlığını sürdürecek” ifadelerini

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.