SON DAKİKA
>
Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


,
Ülkemizdeki iş istihdam sıkıntısı ve asgari ücret oranlarının yalnızca hayat sürdürülebilmesine yetmesinden dolayı genç çiftler evlilik için gerekli birikimi yeterli ölçüde yapamıyor. Bu durum yüzünden evlenemeyen çiftler için devlet destekli faizsiz evlilik kredisi kullanabilirsiniz. Ayrıntılar haberimizde…

Günümüzde hayat pahalılığı ve asgari ücretin yetersiz kalmasından ötürü gerekli birikimi yaparak evlilik hayalini gerçekleştiremeyen çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Bu durum neticesinde evlilik ve doğum oranlarının azalması nedeni ile devlet bu soruna bir çözüm olması adına pek çok olanak sunmaktadır. Bu olanaklardan birisi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evlenecek olan gençler için verilen evlilik kredisidir. Söz konusu olan evlilik kredisi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan bir takım koşulların sağlanması halinde verilmektedir.

Söz konusu olan faizsiz evlilik kredisini alabilmek için sağlanması gereken koşullardan bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz. Evlenmeyi planlayan çiftlerin ikisinin de 18 ila 24 yaş aralığında olması gerekmektedir. Diğer bir şart ise Türk Ceza Kanunu kapsamında yer alan ağır suç statüsündeki suçlardan herhangi biri yüzünden ceza almamış olmak şartı vardır. Diğer yandan ise gelir bakımından yetersiz olunması sebebi ile evlenemiyor olunması bir diğer koşuldur.

Bahsetmiş olduğumuz koşulların her birini eksiksiz bir şekilde karşılayan her Türk vatandaşı devlet destekli faizsiz evlilik kredisinden yararlanabilir. Diğer yandan ise üniversite mezunu olan kişiler için 24 olan üst sınır 26 şeklinde uzatılmıştır. Söz konusu olan kredi başvurusu yapmak için ilgili bankaların tüm şubeleri aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Diğer yandan ise çeyiz desteğinden de faydalanabilirsiniz.

Kütahya Belediyesi'nin 'Evlilik' kitabına CHP İl Başkanı tepki gösterdi Gündem

Kütahya Belediyesi'nin 'Evlilik' kitabına CHP İl Başkanı tepki gösterdi

KÜTAHYA Belediyesi'nin yeni evlenen çiftlere dağıttığı 'Evlilik ve Aile Hayatı' adlı kitabına CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz tepki göstererek, "Bu kitapta son derece mantık dışı fantezi boyutlarına varan kadını aşağılayan söylemler var" dedi. Kitapta "Sevişirken konuşursan çocuğun kekeme olur", "Çok eşlilik yararlıdır, hatta huysuz karısı olan erkek kadını boşayıp başka bir erkeğe bela etmek yerine, ikinci eşi alıp ilk eşin rekabet duygularını harekete geçirip onu dize getirse daha i

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.