SON DAKİKA
>
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı


,
Ülkemizdeki işsizlik rakamlar her geçen yıl yükselirken devlet bu durum için bir önlem alma yoluna giderek istihdam seferberliği başlattı. Diğer yandan ise il ve ilçe belediyeleri de bu istihdam seferberliği kapsamında pek çok pozisyonda personel temini yapacaktır. Ayrıntılar haberimizde yer almaktadır…

Ülkemizdeki en kalabalık ve en büyük şehri olan İstanbul, bu kadar büyük olması neticesinde oldukça da pahalı bir şehirdir. İş sıkıntısı yüzünden İstanbul gibi bir yerde yaşamaya devam etmek oldukça meşakkatli bir iştir. Ancak işsizlik sorununa çözüm olması adına yeni önlemler alınıyor ve yeni iş olanakları oluşturuluyor. Bu iş olanaklarından biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak olan personellerdir. Söz konusu olan personel alımı her yıl belirli oranlarda ve belirli ihtiyaç olan departmanlarda gerçekleşmektedir.

Söz konusu olan belediyelere personel alımları kapsamında İstanbul iline bağlı olan 40’a yakın ilçe belediyelerinde de belirli oranlarda personel temini gerçekleştirilecektir. Söz konusu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımına dair belirlenen koşullar, başvuru yapılacak olan pozisyonlara göre değişkenlik göstermektedir. Son dönem içerisinde alımı olan pozisyonlar ise avukat, mimar, mühendis, şehir ve bölge plancısı, özümleyici ve programcı, tabip, uzman tabip, ebe, hemşire, veteriner, kimyager, teknisyen, tekniker, fizikçi, jeolog, teknik ressam, pilot, ölçü ayar memuru, çocuk eğiticisi, sosyolog, sağlık memuru, eczacı, kütüphaneci, ekonomist, temizlikçi ve güvenlik görevlisi şeklindedir.

Alım olan pozisyonlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesinin resmi sitesinden insan kaynakları kısmına girerek mevcut personel alımlarını görebilirsiniz. Personel alımlarına dair ayrıntılar da alınacak olan pozisyonun ayrıntılar kısmında detaylı bir şekilde belirtilmektedir. İlerleyen günlerde açılacak olan yeni pozisyonlar için tekrar haber hazırlayacağız. 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.