SON DAKİKA
>
Türkiye Merkez Bankası Personel Alımı 2017

Türkiye Merkez Bankası Personel Alımı 2017


,
Üniversite mezunları devlet memuru olmak için girdikleri kamu personeli seçme sınavı yani bilinen adı ile KPSS sınavından sonraki tercih dönemlerinde atanamaz ise dışardan atamaların olmasını bekler. İşte bu tür alımlardan biri de Merkez Bankası tarafından yapılacaktır. Söz konusu olan personel alımına dair ayrıntılar haberimizde…

Söz konusu olan Merkez Bankası 150 tane personel temini yapacağını duyurdu. Söz konusu olan 150 personelin 5 adetlik kısmı engelli personel şeklinde olacaktır. Alım yapılacak olan departmanlardan bahsetmek gerekirse, şoför, servis personeli, cankurtaran, kasiyer, diyetisyen, resepsiyonist, kat hizmetleri elemanı, mutfak personeli, aşçı, meydancı, çamaşırhane görevlisi ve son olarak ta bulaşıkçı gibi alımlar olacaktı.

Türkiye Merkez Bankası tarafınca alınacak olan 150 personel için belirlenen eğitim düzeyleri en az ilkokul mezunu en üstte ise lisans mezunu şeklinde olmaktadır. Türkiye Merkez Bankası tarafından alınacak olan 150 adetlik personel başvuruları için son gün 02 Nisan 2017 şeklinde belirlenmiştir. Türkiye Merkez Bankası tarafından açılan personel alımı neticesinde alımları gerçekleştirilen personeller İzmir Özdere Naim Talu Eğitim Seminer ve Dinlenme sitesi bünyesinde görev yapacaklardır.

Söz konusu olan personel alımlarında ise Kamu Kurumu ve Kuruluşlarında işçi alımlarında uygulanmakta olan usul ve esaslar çerçevesinde bunlar ile ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında alım işlemleri gerçekleştirilecektir. Söz konusu olan personel alımına dair koşullardan da bahsetmek gerekirse şöyle sıralayabiliriz. İlk olarak en az ilköğretim mezunu olmanız ya da lisans bölümlerinden mezun olmanız gerekmektedir. Yaş sınırı ise en az 18 en fazla ise 35 yaş arasındadır. Diğer yandan ise başvuru yapan erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olma ya da en az 1 yıl tecilli olma koşulu aranmaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. anasayfa gundem harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.